O MŠ
Provozní informace
Pokyny k platbám
Pokladničky
Jídelní lístek s možností odhlášek a objednávek
Odborné články

Provozní informace

Vážení rodiče,

spolupráce Vás rodičů je pro vaše děti, pro nás a naši práci velmi nezbytná!

MOTTO "Pomoz mi, abych to dokázal sám."

PROVOZ NAŠÍ ŠKOLKY JE OD 6.30 DO 16:30 HODIN.
Příchod do školky je do 8.00 hodin, pak se celý areál z důvodu bezpečnosti dětí uzamyká. Vstup do budovy je na čipy, které jsou aktivní vždy od 6.30 do 8.00 hodin, od 12.00 do 13. 00 hodin a od 14.30 do 16.30 hodin.

ORGANIZACE PŘEDÁVÁNÍ DĚTÍ

Děti, které přijdou do 7.30 hodin, budou přijímány na oddělení Ježek, kde si je p. uč. z jednotlivých tříd v půl osmé vyzvednou. Odpoledne budou děti převáděny v 15.30 hod. ze třídy Ryba do třídy Liška, ze třídy Kobylka do třídy Ježek a ze třídy Myška do třídy Beruška. V 16.00 hod ze třídy Žabka budou děti převedeny do třídy Ježek.

Rodiče předávají děti osobně učitelkám na třídách. Prosíme o včasné přivádění a odvádění dětí v době režimu čipů, aby vám nemusela chodit otevírat paní učitelka, velmi to narušuje program ve třídě.

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ

Děti se vyzvedávají v časech: po obědě od 12.30 do 13.00 hod., odpoledne od 14.30 do 16.30 hod.

Rodiče, kteří vyzvedávají děti po obědě, opouští neprodleně areál školky a nezdržují se na školní zahradě. (Z důvodu bezpečnosti a rušení dětí při poledním odpočinku). Nezletilá osoba může dítě vyzvednout jen na základě vyplněného POVĚŘENÍ zákonným zástupcem dítěte. Ráno přivádí dítě pouze zletilá osoba.

OMLOUVÁNÍ NEPŘÍTOMNOSTI

- plánované absence (lékař, babička,…) je potřeba nahlásit den dopředu formou sms na třídní telefony a zároveň přes zprávy v aplikaci Bakaláři.

Plánovaná nepřítomnost u dětí s povinnou předškolní docházkou -  na jeden den uvolňuje třídní učitelka. Na dva a více dní rozhoduje o uvolnění vedoucí učitelka na doporučení třídních učitelek, a to na základě písemné žádosti zákonných zástupců, která je předána třídním učitelkám 14 dní před začátkem termínu uvolnění ze vzdělávání. Žádost musí obsahovat délku a důvod absence.  Formulář žádosti je možné stáhnout zde (Velikost: 334.94 kB) anebo jsou k dispozici u třídních učitelek.

- v případě nečekané nepřítomnosti dítěte (nemoc) je nutné nahlásit nám důvod a délku nepřítomnosti (hlavně infekční nemoci-průjmy, zvracení, neštovice, pátá nemoc, zánět spojivek,…) formou SMS zpráv do 7.30 hodin na tel. číslech jednotlivých tříd a také přes aplikaci v Bakalářích. Uvedete jméno a příjmení dítěte, třídu, důvod a předpokládanou délku nepřítomnosti. Stravu je nutné odhlásit také do 7.30 přes webové stránky školy v kolonce Jídelní lístek s možností odhlášek a objednávek.

UKONČENÍ DOCHÁZKY DÍTĚTE DO MŠ z důvodu odstěhování, přechodu do jiné MŠ,…je nutné oznámit písemně. V MŠ je k dispozici formulář.

Co potřebují dětí do mateřské školy

• pohodlné oblečení na převlečení do třídy
  • vhodná obuv - bačkory s pevnou patou, ne pantofle - podepsané celým jménem
  • podepsané pyžamo
  • náhradní oblečení - každé dítě má na své značce látkový pytlík. Do pytlíku vložte 2 tepláky: jedny na ven, druhé náhradní, kdyby se stala nějaká nehoda (celkem bude mít dítě troje kalhoty či tepláky - 1.ven, 2.náhradní,3. do třídy), náhradní spodní prádlo, ponožky a tričko.
  • 2 balíky papírových kapesníků (20ks/dítě) - děti je mají po celý den k dispozici na dostupném místě
  • v zimě palcové rukavice, ne prstové

Je potřeba přizpůsobovat oblečení dětí povětrnostním podmínkám.

Nedávejte dětem příliš drahé oblečení a cenné věci (řetízky,...). Školka za jejich poškození či ztrátu neručí.

KONZULTACE  s vedoucí uč. A. Němečkovou po předchozí domluvě ve středu – úřední den, tel. 774 482  490 nebo email: ms@zsmsklecany.cz

Důležité údaje

Zřizovatel: Město Klecany

Ředitel školy: Mgr. Jaroslava Barešová

Zástupce ředitele za MŠ: Alena Němečková

Vedoucí školní jídelny: Markéta Bílková

Hospodářka ZŠ: Zuzana Janďourková

Základní škola a Mateřská škola Klecany, okres Praha-východ
Klecany 375
250 67 Klecany

Čísla účtů:

Platba školného: 94-1047770277/0100

Platba stráveného: 107-3857600287/0100

Datová schránka: 9cumecp

Kontakty:

Zástupce ředitele Alena Němečková: 774 482 490, ms@zsmsklecany.cz

Vedoucí školní jídelny Markéta Bílková: 774 482 489, 284 892 915, jidelna@zsmsklecany.cz

Hospodářka ZŠ Zuzana Janďourková: 773 482 484, ms@zsmsklecany.cz

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.